Strona Kancelaria Radcy Prawnego Warszawa kancelariakupczynski.pl używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

Prawo medyczne i Działalność lecznicza

Kancelaria oferuje doradztwo dla przedsiębiorców prowadzących działalność leczniczą, dla innych podmiotów prowadzących działalność leczniczą oraz lekarzy i pielęgniarek prowadzących działalność leczniczą w formie indywidualnych praktyk.

Kancelaria oferuje obsługę prawną tworzenia, przekształcenia i likwidacji podmiotów leczniczych, przygotowywanie statutów, regulaminów organizacyjnych i innych aktów wewnętrznych. Doradzamy i pomagamy przy rejestarcji działalności gospodarczej dla osób zmierzających w tej formie wykoywać działalność leczniczą. Zajmujemy się również rejestracją spółek w krajowym rejetrze sądowym oraz rejestracją podmiotów leczniczych w rejestrach podmiotów leczniczych.   

Zajmujemu sie również bieżącym doradztwem przy zawieraniu kontraktów z NFZ, w tym również oferujemy pomoc przy sporządzaniu protestów do komisji konkursowych, odwołań do dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ i Prezesa NFZ oraz realizacji kontraktów z NFZ w tym również pomoc w trakcie kontroli wykonywanych przez NFZ, reprezentowanie i doradztwo w trakcie postępowań prowadzonych przez Rzecznika Prawa Pacjentów, reprezentowanie w procesach cywilnych o odszkodowania za błędy medyczne (lekarskie), reprezentowanie lekarzy i pielęgniarki w postępowaniach dyscyplinarnych przed sądami lekarskimi i pielęgniarskimi oraz reprezentowanie przed wojewódzkimi komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

Kancelaria oferuje również możliwość przeprowadzania szkoleń i wykładów dotyczących zasad prowadzenia działalności leczniczej, wykonywania zawodów medycznych, zasad prowadzenia dokumentacji medycznej, zasad odpowiedzialności odszkodowawczej.